Projekty

Bezpieczni i Rozważni w Tatrach 2019

Po zeszłorocznych projektach: „Bezpieczni i rozważni w Tatrach”, „Orla Perć – tradycja i współczesność” oraz „Bezpieczni i rozważni w Tatrach zimą”, ponownie zrealizowaliśmy akcję „Bezpieczni i rozważni w Tatrach”.

Adolf Hyła nieznany

31 grudnia 2018 r, odbyła się konferencja prasowa. w Auli Jana Pawła II obok Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Została na niej zaprezentowana nową stronę internetową poświęconą twórczości i życiu Adolfa Hyły.

Bezpieczni i Rozważni w Tatrach

Projekt „Bezpieczni i rozważni w Tatrach” powstał z pasji. Chcieliśmy się podzielić naszą fascynacją do tatrzańskich krajobrazów oraz pokazać, że dzięki prostym zasadom, góry mogą być bezpieczne, choć dalej pozostają królestwem przyrody. Tatry są magiczne i przyciągają do siebie potężną siłą, jednak musimy pamiętać, że jesteśmy w tym pięknym, dzikim i wymagającym środowisku tylko gośćmi i szanujmy to.

Projekt edukacyjny Bezpieczni i rozważni w Tatrach ma na celu ochronę przyrody Tatrzańskiego Parku Narodowego i podniesienie świadomości turystów w Tatrach.

Orla Perć – tradycja i współczesność

„Orla Perć – tradycja i współczesność” to kolejna odsłona naszej inicjatywy „Bezpieczni i rozważni w Tatrach”, którą zrealizowało Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. Adolfa Hyływ trosce o bezpieczeństwo turystów i z myślą o tatrzańskiej przyrodzie.

Celem projektu było pokazanie Orlej Perci jako wyjątkowo niebezpiecznego szlaku na który powinni wybierać się tylko doświadczeni turyści, pewni swoich umiejętności. Chcieliśmy zachęcić do korzystania z autoasekuracji oraz podnieść świadomość dotyczącą zagrożeń czekających na tym najtrudniejszym szlaku w polskich Tatrach.

W ramach projektu został wydany czterostronicowy dodatek do „Gazety Wyborczej”, który ukazał się 3 sierpnia 2018 r.

Bezpieczni i Rozważni w Tatrach Zimą

W trosce o bezpieczeństwo turystów i z myślą o tatrzańskiej przyrodzie zrealizowaliśmy kolejną odsłonę akcji. Po projektach „Bezpieczni i rozważni w Tatrach” oraz „Orla Perć – tradycja i współczesność” przyszedł czas na projekt „Bezpieczni i rozważni w Tatrach zimą”. Chcieliśmy zwrócić uwagę turystów na bezpieczeństwo poruszania się zima po tatrzańskich szlakach. Powszechna dostępność sprzętu zimowego (raki, czekan) niesie za sobą błędne przeświadczenie, że posiadając sprzęt, możemy bezpiecznie chodzić po ośnieżonych i oblodzonych szlakach w Tatrach.