Adolf Hyła Nieznany – podsumowanie projektu

12/11/2020

W 2019 roku zrealizowaliśmy projekt Adolf Hyła Nieznany. Dbając o pamięć patrona naszego stowarzyszenia poświęciliśmy wiele czasu na zebranie, usystematyzowanie i skatalogowanie dzieł niesakralnych Adolfa Hyły. Rozmowy z rodziną Hyły i poszukiwania historyczne zaowocowały publikacją broszury – Adolf Hyła Nieznany.

 

Publikacja zawiera zbiór zdjęć i obrazów z życia autora. Całość opisuje tekst poświęcony życiu i twórczości Adolfa Hyły. O naszym dziele opowiadaliśmy 31 stycznia podczas konferencji w Bibliotece Kraków. Na wydarzeniu opowiadaliśmy o pracy na książką, planach stowarzyszenia oraz udostępnialiśmy oryginalne zdjęcia i dokumenty z życia Adolfa Hyły.

 

 

Regularne posty w mediach społecznościowych były doskonałym elementem zachęcającym do zapoznania się z publikacją. Codzienne publikacje zapewniły rozgłos projektu. Projekt stał się bazą do budowania zbiorów dziedzictwa malarskiego Adolfa Hyły. Odbiorcy zachęceni publikacją i promocją medialną, zaczęli zgłaszać znane im obrazy Adolfa Hyły, które nie zostały dotychczas skatalogowane.

 

  

Zobacz także:

Adolf Hyła unknown

Adolf Hyła unknown

Pobierz Plik pdf Prezentujemy publikację w języku angielskim, opisującą postać Adolfa Hyły. Publikacja współfinansowana ze środków Miasta...

Skip to content