Bezpieczni i Rozważni w Tatrach 2019

11/28/2019

19 sierpnia 2019 r. na konferencji prasowej w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego podsumowaliśmy tegoroczną akcję tatrzańską naszego stowarzyszenia. Po zeszłorocznych projektach: „Bezpieczni i rozważni w Tatrach”, „Orla Perć – tradycja i współczesność” oraz „Bezpieczni i rozważni w Tatrach zimą”, ponownie zrealizowaliśmy akcję „Bezpieczni i rozważni w Tatrach”.

Chcieliśmy zwrócić uwagę turystów na bezpieczeństwo poruszania się po tatrzańskich szlakach oraz na unikatowość tatrzańskiej przyrody. Celem projektu jest z jednej strony podniesienie świadomości turystów i troska o ich bezpieczeństwo, ale także pokazanie atrakcji turystycznych w Małopolsce.

W ramach akcji zrealizowaliśmy m. in.:

  1. Broszurę „ABC tatrzańskiego turysty”. Opracowaliśmy i wydaliśmy 35 tys. egzemplarzy broszury zawierającej mapę szlaków z czasem przejść i informacje o zasadach poruszania się po parku narodowym oraz o ochronie tatrzańskiej przyrody. Broszura została wydana
    w poręcznym formacie, a mapka jest rozkładana dla lepszej czytelności. Dzięki patronatowi Tatrzańskiego Parku Narodowego broszura była nieodpłatnie dystrybuowana przy wejściach na teren TPN.

https://hyla.org.pl/bezpieczni-i-rozwazni-w-tatrach-2019-broszura/

  1. Wycieczkę po wystawie w centrum Edukacji TPN oraz po szlaku tatrzańskim. W jej trakcie zostały przedstawione ciekawostki dotyczące krajobrazu oraz fauny i flory tatrzańskiej.
  2. Wyprodukowaliśmy film edukacyjny o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na szlaku, który był emitowany 15-krotnie na antenie TVP3 Kraków, a na Facebooku miał 9,3 tys. wyświetleń.

Media o naszym projekcie:

 Gazeta Górska, lato 2019, wydawana przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK

https://tpn.pl/nowosci/bezpieczni-i-rozwazni-w-tatrach-1

https://krakow.tvp.pl/43762376/bezpieczni-i-rozwazni-w-tatrach

https://www.radiokrakow.pl/rozmowy/o-bezpieczenstwie-w-tatrach-z-janem-cieciakiem/

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/szokujacy-komentarz-po-tragedii-na-giewoncie-jak- mozna-powiedziec-cos-takiego-aa-N48w-kHNy-GpAm.html

https://gazetakrakowska.pl/trzeba-wiedziec-jak-byc-bezpiecznym-w-gorach/ar/c1-14364771

 

Zobacz także:

Skip to content